RESULTS

Central & South of Scotland Athletic League - Division 2

U11 Girls
80m
Holly White A 3rd 14.5
Rachel Gibb B 2nd 14.4
600m
Isla Calvert A 1st 2:11.2
Emma Durkin B 2nd 2:26.9
4x100m Relay
Holly White 2nd 71.1
Emma Durkin
Rachel Gibb
Isla Calvert
Long Jump
Rachel Gibb A 2nd 2.62m
Holly White B 1st 2.57m
 
U11 Boys
80m
Aidan Brady A 1st 12.6
Joshua Gausden B 3rd 13.8
600m
Alastair Marshall A 3rd 2:14.4
Murray McFadyen B 2nd 2:35.5
4x100m Relay
Aidan Brady 1st 69.4
Joshua Gausden
Alastair Marshall
Murray McFadyen
Long Jump
Aidan Brady A 4th 3.08m
Joshua Gausden B 1st 2.71m
 
U13 Girls
100m
Chloe McAlear A 1st 14.5
Nicole Kinghorn B 2nd 15.1
800m
Sarah Calvert A 1st 2:39.8
Hannah Mairs B 2nd 2:50.3
4x100m Relay
Kirsty McFadyen 1st 60.1
Robyn Fairley
Alexandra Dundas
Tia Henry
High Jump
Tia Henry A 3rd 1.15m
Kirsty McFadyen B 1st 1.10m
Long Jump
Robyn Fairley A 1st 3.74m
Alexandra Dundas B 1st 3.32m
 
U13 Boys
100m
Jason Gregory A 4th 15.5
Finlay Cook B 6th 16.7
800m
Nathan Campbell A 4th 2:53.5
Finlay Cook B 3rd 2:57.9
Long Jump
Jason Gregory A 3rd 3.81m
Nathan Campbell B 3rd 3.34m
Shot Putt
Jason Gregory A 4th 4.81m
Finlay Cook B 5th 2.75m
 
U15 Girls
100m
Hazel Shanley A 3rd 14.4
Chloe French B 2nd 14.6
800m
Taygan Henry A 6th 2:54.6
Louisa Marshall B 6th 2:57.9
4x100m Relay
Hazel Shanley 3rd 59.3
Chloe French
Louisa Marshall
Taygan Henry
High Jump
Taygan Henry A 3rd 1.25m
Long Jump
Louisa Marshall A 4th 3.18m
Taygan Henry B 3rd 3.02m
Discus
Chloe French A 1st 12.34m
Hazel Shanley B 1st 10.77m
 
U15 Boys
100m
Alastair White A 6th 15.0
Fraser McLean B 3rd 15.6
800m
Fraser McLean A 5th 3:02.1
High Jump
Alastair White A 4th 1.30m
Javelin
Alastair White A 4th 13.63m
Discus
Fraser McLean A 5th 12.73m
 
U17 Women
100m
Shannon Stevenson A 6th 15.8
Long Jump
Shannon Stevenson A 5th 3.10m
Javelin
Shannon Stevenson A 2nd 8.49m
 
U17 Men
100m
Calum Gregory A 5th 14.0
Ryan White B 3rd 16.3
400m
Jake Thomas A 2nd 56.4
Ryan White B 2nd 69.3
800m
Jake Thomas A 1st 2:07.7
Calum McLean B 3rd 2:39.4
Long Jump
Calum McLean A 4th 4.11m
Calum Gregory B 1st 4.07m
Shot Putt
Jake Thomas A 1st 8.17m
Ryan White B 2nd 4.17m
Discus
Calum Gregory A 2nd 14.30m
Calum McLean B 2nd 12.43m
 
Senior Women
100m
Eileen Hulse (U20) A 2nd 14.1
Sharon Grierson B 4th 16.0
400m
Robyn McDowall A 3rd 72.7
Eileen Hulse (U20) B 2nd 70.5
800m
Robyn McDowall A 3rd 2:59.4
4x100m Relay
Robyn McDowall 3rd 59.4
Eileen Hulse (U20)
Sharon Grierson
Yvonne Crilly
Long Jump
Eileen Hulse (U20) A 2nd 4.05m
Sharon Grierson B 4th 2.76m
Shot Putt
Claire Reynolds A 1st 6.95m
Robyn McDowall B 3rd 5.04m
 
Senior Men
100m
Alistair Dalgleish A 3rd 12.0
Ian Hardacre B 4th 12.5
400m
Alistair Dalgleish A 1st 52.6
800m
Craig McDowall A 3rd 2:01.9
Alistair Dalgleish B 1st 2:14.5
3000m
Craig McDowall A 2nd 9:56.9
Ian Hardacre B 3rd 11:03.9
4x100m Relay
Alistair Dalgleish 2nd 50.0
Craig McDowall
Ian Hardacre
Ewan Calvert
Triple Jump
Ian Hardacre A 2nd 8.16m
John McOmish B 2nd 7.53m
Shot Putt
John McOmish A 2nd 8.47m
Ian Hardacre B 4th 7.19m
 
Masters Women
800m
Yvonne Crilly A 1st 2:37.2
 
Masters Men
3000m
Ewan Calvert A 1st 10:40.2
2014 Club Championships
Forth Valley Select  

06/09/2014

Pitreavie Trophy Meeting  

07/09/2014

Club Championships  

14/09/2014

West Lothian Cross Country  

04/10/2014

East District CC Relays  

12/10/2014

East District CC League  

18/10/2014

National CC Relays  

25/10/2014

More
Central & South League  

31/08/2014

Scottish Athletics League  

30/08/2014

U15/U20 Champs  

24/08/2014

Helix Juniors Parkrun  

24/08/2014

U13/U17 Champs  

23/08/2014

Falkirk Parkrun  

23/08/2014

Livingston Open  

20/08/2014

More