RESULTS

Central & South of Scotland Athletic League - Division 2

U11 Girls
80m
Mhairi Horn A 3rd 12.9
Long Jump
Mhairi Horn A 7th 2.31m
 
U13 Girls
100m
Blair Wood A 6th 16.2
Katie McKain B 1st 15.4
800m
Blair Wood A 4th 2:45.9
Unknown B 3rd 2:59.6
4x100m Relay
Unknown 3rd 63.0
High Jump
Blair Wood A 6th 1.00m
Long Jump
Katie McKain A 6th 3.11m
Nancy Sneddon B 6th 2.37m
Javelin
Katie McKain A 5th 10.91m
Nancy Sneddon B 3rd 7.49m
 
U13 Boys
100m
Matthew Thomson A 6th 15.3
Connor Binnie B 7th 16.2
800m
Connor Binnie A 8th 3:01.0
Long Jump
Matthew Thomson A 7th 2.99m
Connor Binnie B 6th 2.29m
Shot Putt
Matthew Thomson A 6th 5.01m
 
U15 Girls
100m
Jillian Gisbey A 5th 14.6
Sharon Grierson B 7th 15.7
800m
Jennifer Rogers A 7th 2:37.1
4x100m Relay
Unknown 7th 59.2
High Jump
Jennifer Rogers A 6th 1.20m
Long Jump
Jennifer Rogers A 6th 3.40m
Keri McRoberts B 7th 2.36m
Javelin
Rhian Radbourne A 5th 9.26m
Discus
Rhian Radbourne A 5th 12.30m
 
U15 Boys
100m
Sam Matheson A 5th 14.4
400m
Craig McDowall A 1st 56.3
Sam Matheson B 3rd 64.8
800m
Craig McDowall A 1st 2:12.0
4x100m Relay
Unknown 5th 61.5
Shot Putt
Ryan Smart A 6th 3.98m
Jonathan Wood B 6th 3.26m
Javelin
Ryan Smart A 6th 12.37m
Jonathan Wood B 5th 7.94m
Discus
Jonathan Wood A 6th 6.99m
Ryan Smart B 4th 6.96m
 
U17 Women
100m
Laura Thomson A 5th 14.9
Catherine Anne Anderson B 5th 15.8
High Jump
Laura Thomson A 2nd 1.30m
Catherine Anne Anderson B 2nd 1.20m
Long Jump
Laura Thomson A 5th 3.79m
Catherine Anne Anderson B 5th 3.32m
 
U17 Men
100m
Danny Nicoll A 4th 13.0
Marc Boyd B 4th 13.9
400m
Ian Hardacre A 4th 55.9
Marc Boyd B 2nd 59.5
800m
Ian Hardacre A 5th 2:21.8
Graeme Black B 4th 2:28.8
4x100m Relay
Danny Nicoll 3rd 51.6
Ian Hardacre
Graeme Black
Marc Boyd
Long Jump
Ian Hardacre A 5th 4.33m
Danny Nicoll B 4th 3.57m
Shot Putt
John McOmish A 1st 9.58m
Marc Boyd B 2nd 6.22m
Discus
John McOmish A 3rd 16.96m
Marc Boyd B 2nd 13.19m
 
Senior Women
100m
Louise Crilly (U20) A 2nd 13.4
400m
Louise Crilly (U20) A 1st 60.8
Robyn McDowall (U20) B 3rd 71.1
Long Jump
Robyn McDowall (U20) A 5th 3.28m
Shot Putt
Louise Crilly (U20) A 6th 5.80m
Robyn McDowall (U20) B 4th
Javelin
Louise Crilly (U20) A 2nd 15.33m
Robyn McDowall (U20) B 4th 9.90m
 
Senior Men
100m
Alistair Dalgleish A 5th 12.5
400m
Alistair Dalgleish A 3rd 52.8
Fraser Andrew (U20) B 3rd 61.1
800m
Fraser Andrew (U20) A 6th 2:24.1
5000m
Steven Thomson A 4th 19:03.0
Shot Putt
Fraser Andrew (U20) A 6th 6.68m
Discus
Steven Thomson A 6th 8.09m
 
Masters Women
100m
Sue McDowall A 3rd 15.8
 
Masters Men
100m
Steven Thomson A 5th 15.2
800m
Steven Thomson A 3rd 2:18.4
SU XC Champs  

22/11/2014

East District XC League  

22/11/2014

East District XC Champs  

06/12/2014

Indoor League  

14/12/2014

Glasgow Open Graded  

22/12/2014

Glasgow Open Graded  

03/01/2015

Indoor League  

04/01/2015

Inter District XC  

10/01/2015

More
Helix Juniors Parkrun  

16/11/2014

Falkirk Parkrun  

15/11/2014

National Short Course XC Champs  

09/11/2014

Helix Juniors Parkrun  

09/11/2014

Falkirk Parkrun  

08/11/2014

Lasswade Open XC  

02/11/2014

Helix Juniors Parkrun  

02/11/2014

Edinburgh Parkrun  

01/11/2014

More