RESULTS

Central & South of Scotland Athletic League - Division 3

U11 Girls
80m
Gemma Hummerstone A 1st 14.0
Taygan Henry B 2nd 14.9
800m
Gemma Hummerstone A 1st 2:59.1
Taygan Henry B 1st 3:11.9
Long Jump
Gemma Hummerstone A 1st 3.17m
Taygan Henry B 1st 2.61m
 
U11 Boys
80m
Fraser McLean A 2nd 13.6
800m
Fraser McLean A 2nd 3:07.4
Long Jump
Fraser McLean A 2nd 3.38m
 
U13 Girls
100m
Ella McFarlane A 2nd 15.2
Chloe French B 2nd 16.4
800m
Megan Laing A 2nd 3:01.5
Yasmin Eddie B 2nd 3:36.1
4x100m Relay
Nikisha Wright 1st 60.6
Hayley Donaldson
Ella McFarlane
Chloe French
High Jump
Nikisha Wright A 1st 1.40m
Yasmin Eddie B 1st 1.00m
Long Jump
Hayley Donaldson A 2nd 3.10m
Megan Laing B 1st 3.06m
 
U13 Boys
100m
Robbie Nairn A 2nd 14.2
Callum McDonald B 1st 15.6
800m
Calum McLean A 3rd 2:54.7
Scott Malcolm B 2nd 3:00.1
4x100m Relay
Robbie Nairn 1st 59.9
Calum McLean
Callum McDonald
Aidan McCusker
Long Jump
Callum McDonald A 2nd 3.86m
Aidan McCusker B 1st 3.64m
Shot Putt
Robbie Nairn A 1st 9.27m
Scott Malcolm B 2nd 4.07m
 
U15 Girls
100m
Isla Bruce A 4th 15.4
Mhairi Horn B 1st 15.5
800m
Eileen Hulse A 4th 3:15.4
Isla Bruce B 3rd 3:27.4
High Jump
Eileen Hulse A 1st 1.15m
Isla Bruce B 1st 1.10m
Long Jump
Eileen Hulse A 3rd 3.93m
Mhairi Horn B 2nd 3.13m
 
U15 Boys
100m
Scott Henderson A 1st 13.3
Shawn Wright B 1st 13.4
400m
Scott Henderson A 1st 62.2
Scott Miller B 2nd 68.7
800m
Shawn Wright A 2nd 2:39.6
Ruaridh McCusker B 2nd 2:43.0
4x100m Relay
Ruaridh McCusker 1st 53.7
Scott Henderson
Scott Miller
Shawn Wright
Javelin
Shawn Wright A 2nd 22.92m
Ruaridh McCusker B 1st 13.25m
 
U17 Women
100m
Vicky Dalziel A 1st 14.3
300m
Vicky Dalziel A 1st 44.4
Javelin
Vicky Dalziel A 1st 11.17m
 
U17 Men
100m
Steven Sneddon A 2nd 14.2
400m
Steven Sneddon A 2nd 60.2
Long Jump
Steven Sneddon A 1st 4.58m
 
Senior Women
100m
Sharon Grierson (U20) A 1st 16.0
400m
Yvonne Crilly A 1st 66.5
Long Jump
Yvonne Crilly A 2nd 2.95m
Shot Putt
Yvonne Crilly A 2nd 4.81m
 
Senior Men
100m
Alistair Dalgleish A 1st 12.2
Andy Pollock B 1st 12.9
400m
Alistair Dalgleish A 1st 53.9
Andy Pollock B 2nd 57.8
800m
Alistair Dalgleish A 1st 2:17.0
Ian Hardacre (U20) B 1st 2:35.3
Triple Jump
Andy Pollock A 1st 10.67m
Ian Hardacre (U20) B 1st 9.09m
Shot Putt
Andy Pollock A 3rd 6.52m
Ian Hardacre (U20) B 3rd 4.67m
 
Masters Women
800m
Yvonne Crilly A 1st 2:37.7
Lasswade Open XC  

02/11/2014

National Short Course XC Champs  

09/11/2014

East District XC League  

22/11/2014

East District XC Champs  

06/12/2014

Indoor League  

14/12/2014

Glasgow Open Graded  

22/12/2014

Glasgow Open Graded  

03/01/2015

Indoor League  

04/01/2015

More
Falkirk Parkrun  

25/10/2014

Gibside Parkrun  

25/10/2014

National XC Relays  

25/10/2014

SU Freshers Indoor  

22/10/2014

Helix Juniors Parkrun  

19/10/2014

East District XC League  

18/10/2014

Camperdown Parkrun  

18/10/2014

Falkirk Parkrun  

18/10/2014

More