RESULTS

RJT Grand Prix

U9 Girls
60m
Alice McMillan R1 Heat 1 3rd 11.54 -0.5
Chloe Zelazny R1 Heat 2 1st 10.18 -0.7
Freya McMartin R1 Heat 2 3rd 10.99 -0.7
Chloe Zelazny R2 Heat 1 3rd 10.18 0.2
Freya McMartin R2 Heat 1 5th 11.42 0.2
Alice McMillan R2 Heat 2 1st 11.68 -1.1
Shot Put
Freya McMartin 1st 5.67m
Alice McMillan 2nd 5.08m
Chloe Zelazny 3rd 4.61m
Standing Long Jump
Chloe Zelazny 1st 1.32m
Alice McMillan 1st 1.32m
Freya McMartin 3rd 1.25m
 
U9 Boys
60m
Sam Spence R1 Heat 1 1st 10.14 -0.5
Flynn Cameron R1 Heat 1 2nd 10.53 -0.5
Christopher Kidd R1 Heat 1 4th 11.86 -0.5
Nathan Scoular R1 Heat 1 5th 11.87 -0.5
Kostas Jakubiak R1 Heat 2 2nd 10.21 -0.7
Angus Ritchie R1 Heat 2 4th 15.64 -0.7
Sam Spence R2 Heat 1 1st 10.08 0.2
Kostas Jakubiak R2 Heat 1 2nd 10.13 0.2
Flynn Cameron R2 Heat 1 4th 10.65 0.2
Nathan Scoular R2 Heat 2 2nd 12.23 -1.1
Christopher Kidd R2 Heat 2 3rd 12.42 -1.1
Angus Ritchie R2 Heat 2 4th 16.69 -1.1
Shot Put
Nathan Scoular 1st 6.26m
Sam Spence 2nd 5.66m
Flynn Cameron 3rd 5.22m
Kostas Jakubiak 4th 4.83m
Christopher Kidd 5th 3.64m
Angus Ritchie 6th 3.17m
Standing Long Jump
Flynn Cameron 1st 1.53m
Sam Spence 2nd 1.40m
Nathan Scoular 3rd 1.25m
Kostas Jakubiak 3rd 1.25m
Christopher Kidd 5th 1.08m
Angus Ritchie 6th 0.94m
 
U11 Girls
80m
Emily Sharp R1 Heat 1 2nd 13.44 0.5
Rachael Tod R1 Heat 1 6th 14.51 0.5
Skye Birkett R1 Heat 1 7th 15.27 0.5
Kirsty Crawshaw R1 Heat 2 5th 14.12 -0.5
Emily Sharp R2 Heat 1 5th 13.88 -1.9
Kirsty Crawshaw R2 Heat 2 3rd 14.07 -1.6
Rachael Tod R2 Heat 2 4th 14.35 -1.6
Skye Birkett R2 Heat 2 7th 15.69 -1.6
Long Jump
Kirsty Crawshaw 1st 3.12m
Emily Sharp 2nd 2.95m
Skye Birkett 3rd 2.62m
Rachael Tod 4th 2.61m
Shot Put
Emily Sharp 1st 4.86m
Skye Birkett 2nd 4.71m
Kirsty Crawshaw 3rd 3.72m
Rachael Tod 4th 3.65m
 
U11 Boys
80m
Archie Hendry R1 Heat 1 1st 12.88 0.5
Ethan Robertson R1 Heat 1 3rd 13.93 0.5
Ethan Smyth R1 Heat 1 4th 14.01 0.5
Harris Cameron R1 Heat 1 5th 14.11 0.5
Connor Greenhorn R1 Heat 2 1st 12.90 -0.5
Ryan Henderson R1 Heat 2 2nd 13.31 -0.5
Andrew Sharp R1 Heat 2 3rd 13.51 -0.5
Arran Gordon R1 Heat 2 4th 14.08 -0.5
Cameron Smith R1 Heat 2 6th 14.91 -0.5
Aaron Watson R1 Heat 2 7th 15.53 -0.5
Archie Hendry R2 Heat 1 1st 13.00 -1.9
Connor Greenhorn R2 Heat 1 2nd 13.09 -1.9
Ryan Henderson R2 Heat 1 3rd 13.52 -1.9
Ethan Robertson R2 Heat 1 4th 13.74 -1.9
Ethan Smyth R2 Heat 1 6th 14.17 -1.9
Andrew Sharp R2 Heat 1 7th 14.50 -1.9
Harris Cameron R2 Heat 2 1st 13.65 -1.6
Arran Gordon R2 Heat 2 2nd 13.95 -1.6
Cameron Smith R2 Heat 2 5th 14.66 -1.6
Aaron Watson R2 Heat 2 6th 15.60 -1.6
Long Jump
Archie Hendry 1st 3.16m
Connor Greenhorn 2nd 3.00m
Harris Cameron 3rd 2.96m
Ethan Smyth 4th 2.95m
Ryan Henderson 5th 2.73m
Andrew Sharp 6th 2.67m
Cameron Smith 7th 2.66m
Aaron Watson 8th 2.45m
Ethan Robertson 9th 2.44m
Arran Gordon 10th 2.08m
Shot Put
Ryan Henderson 1st 5.66m
Harris Cameron 2nd 5.07m
Ethan Smyth 3rd 5.04m
Connor Greenhorn 4th 4.75m
Andrew Sharp 5th 4.71m
Arran Gordon 6th 3.75m
Ethan Robertson 7th 3.72m
Cameron Smith 8th 3.53m
Archie Hendry 9th 3.29m
Aaron Watson 10th 3.01m
 
U13 Girls
100m
Roxanne Hardie R1 Heat 1 2nd 15.74 0.8
Lucy Sneddon R1 Heat 1 3rd 15.92 0.8
Alice Reedie R1 Heat 1 5th 17.17 0.8
Amy Tod R1 Heat 1 6th 17.41 0.8
Vhairi Brown R1 Heat 1 7th 17.91 0.8
Roxanne Hardie R2 Heat 1 1st 16.02 -1.6
Lucy Sneddon R2 Heat 1 1st 16.02 -1.6
Amy Tod R2 Heat 1 4th 17.55 -1.6
Alice Reedie R2 Heat 1 5th 17.73 -1.6
Vhairi Brown R2 Heat 1 6th 18.82 -1.6
Long Jump
Roxanne Hardie 1st 3.36m
Amy Tod 2nd 3.26m
Lucy Sneddon 3rd 3.01m
Alice Reedie 4th 2.99m
Vhairi Brown 5th 2.47m
Shot Put
Vhairi Brown 1st 5.99m
Roxanne Hardie 2nd 5.70m
Lucy Sneddon 3rd 4.56m
Alice Reedie 4th 4.28m
Amy Tod 5th 4.17m
 
U13 Boys
100m
Alex Thomson R1 Heat 1 1st 15.22 0.8
Joseph Mcmillan R1 Heat 1 4th 16.75 0.8
Joseph Mcmillan R2 Heat 1 3rd 17.45 -1.6
Alex Thomson R2 Heat 1 3rd 15.62 -1.4
Long Jump
Alex Thomson 1st 3.53m
Joseph Mcmillan 2nd 2.33m
Shot Put
Joseph Mcmillan 1st 5.93m
Alex Thomson 2nd 5.60m
 
U15 Girls
100m
Rachael Nanor R1 Heat 1 1st 14.07 0.4
Amy Taylor R1 Heat 1 2nd 14.78 0.4
Kirsten Morris R1 Heat 1 3rd 15.72 0.4
Hannah Reedie R1 Heat 1 4th 15.74 0.4
Rachael Nanor R2 Heat 1 1st 14.24 -1.4
Amy Taylor R2 Heat 1 2nd 15.08 -1.4
Kirsten Morris R2 Heat 1 4th 15.93 -1.4
Hannah Reedie R2 Heat 1 5th 16.01 -1.4
Long Jump
Amy Taylor 1st 3.98m
Hannah Reedie 2nd 3.73m
Rachael Nanor 2nd 3.73m
Kirsten Morris 4th 2.94m
Shot Put
Amy Taylor 1st 5.77m
Hannah Reedie 2nd 5.22m
Rachael Nanor 3rd 4.49m
Kirsten Morris 4th 4.06m
Livingston Open Cross Country Series
Indoor 3000m Champs  

03/01/2020

Inter-District XC  

11/01/2020

Indoor League  

12/01/2020

National Indoor Open  

18/01/2020

East District XC League  

18/01/2020

U17/Senior Indoor Champs  

26/01/2020

National Indoor Relay Champs  

01/02/2020

CE Indoor Champs  

01/02/2020

More
East District XC Champs  

07/12/2019

Indoor League  

01/12/2019

East District XC League  

23/11/2019

Livingston XC Series  

16/11/2019

National Short Course XC Champs  

09/11/2019

Lasswade Open XC  

03/11/2019

Indoor League  

27/10/2019

National XC Relays  

26/10/2019

More