Livingston Athletic Club Livingston Athletic Club

Central & South of Scotland Athletic League - Div 1
Sun 4 Aug 2013Sunday 4 August 2013

Name   Round Pos Perf Wind
U11 Girls
80m
Ellissa McQueen A A 1st1st 12.76
Alix Fairley B B 5th5th 13.78
600m
Isla Calvert A A 2nd2nd 1:59.80
Karli MacCallum B B 2nd2nd 2:05.33
4x100m Relay
Ellissa McQueen  3rd3rd 64.57
Helena Cutajar
Karli MacCallum
Isla Calvert
Long Jump
Helena Cutajar A A 8th8th 2.69m
Alix Fairley B B 6th6th 2.54m
U11 Boys
80m
Fraser Morris A A 2nd2nd 12.31
Alastair Marshall B B 3rd3rd 13.20
600m
Fraser Morris A A 3rd3rd 1:52.89
Alastair Marshall B B 4th4th 2:12.98
Long Jump
Fraser Morris A A 7th7th 3.08m
Alastair Marshall B B 6th6th 2.93m
U13 Girls
100m
Rebecca Calder A A 6th6th 15.49
Alex White B B 8th8th 17.76
800m
Sarah Calvert A A 1st1st 2:32.55
Rachel Gibb B B 5th5th 2:49.00
4x100m Relay
Rebecca Calder  4th4th 60.95
Rachel Gibb
Sarah Calvert
Natasha Farrell
Long Jump
Rebecca Calder A A 6th6th 3.40m
Natasha Farrell B B 5th5th 3.08m
Shot Put
Alex White A A 7th7th 4.94m
Natasha Farrell B B 2nd2nd 5.56m
Javelin
Alex White A A 7th7th 9.90m
Sarah Calvert B B 7th7th 7.65m
U13 Boys
100m
Arron Black A A 8th8th 16.97
David Threlfall B B 6th6th 16.08
800m
Aidan Brady A A 4th4th 2:32.06
Arron Black B B 6th6th 2:55.10
High Jump
David Threlfall A A 7th7th 1.15m
Shot Put
David Threlfall A A 2nd2nd 6.08m
Aidan Brady B B 6th6th 3.78m
Javelin
Aidan Brady A A 7th7th 4.51m
U15 Girls
100m
Robyn Fairley A A 4th4th 14.40
Chloe McAlear B B 1st1st 13.93
800m
Hannah Mairs A A 6th6th 2:42.69
Hazel Shanley B B 5th5th 2:51.48
4x100m Relay
Louisa Marshall  3rd3rd 55.27
Chloe McAlear
Robyn Fairley
Hazel Shanley
Long Jump
Hazel Shanley A A 8th8th 3.53m
Louisa Marshall B B 8th8th 3.14m
Shot Put
Chloe McAlear A A 7th7th 6.07m
Robyn Fairley B B 6th6th 5.82m
Discus
Hannah Mairs A A 8th8th 11.81m
Louisa Marshall B B 7th7th 11.29m
U15 Boys
100m
Ewan Ballantyne A A 6th6th 13.13
Oliver Threlfall B B 6th6th 14.70
400m
Oliver Threlfall A A 7th7th 64.24
Fraser McLean B B 4th4th 72.51
800m
Nathan Campbell A A 8th8th 2:31.45
Matthew Cutajar B B 7th7th 2:54.44
4x100m Relay
Matthew Cutajar  7th7th 57.96
Ewan Ballantyne
Nathan Campbell
Fraser McLean
High Jump
Matthew Cutajar A A 6th6th 1.35m
Long Jump
Ewan Ballantyne A A 4th4th 4.51m
Matthew Cutajar B B 6th6th 3.79m
Shot Put
Lewis Forrest A A 6th6th 7.52m
Fraser McLean B B 4th4th 6.91m
U17 Women
300m
Audrey Shanks-Rubinos A A 5th5th 48.80
Katie Marshall G G 7th7th 52.52
800m
Katie Marshall A A 7th7th 2:58.88
Audrey Shanks-Rubinos B B 3rd3rd 3:03.92
Javelin
Katie Marshall A A 6th6th 8.48m
U17 Men
100m
Grant Kirkwood A A 7th7th 13.25
Alastair White B B 5th5th 14.20
400m
Andrew Mitchell A A 4th4th 54.88
Alastair White B B 6th6th 62.99
800m
Andrew Mitchell A A 2nd2nd 2:05.76
Calum McLean B B 3rd3rd 2:24.42
High Jump
Grant Kirkwood A A 6th6th 1.45m
Alastair White B B 3rd3rd 1.35m
Long Jump
Calum McLean A A 6th6th 4.30m
Aidan McCusker B B 4th4th 4.26m
Javelin
Grant Kirkwood A A 5th5th 22.84m
Aidan McCusker B B 3rd3rd 18.44m
Senior Women
100m
Eileen Hulse A A 6th6th 14.48
Sharon Grierson B B 5th5th 16.64
400m
Robyn McDowall A A 4th4th 66.83
Eileen Hulse B B 2nd2nd 73.05
800m
Robyn McDowall A A 3rd3rd 2:43.61
Eileen Hulse B B 2nd2nd 2:55.80
4x400m Relay
Sue McDowall  3rd3rd 5:01.26
Yvonne Crilly
Eileen Hulse
Robyn McDowall
Triple Jump
Eileen Hulse A A 4th4th 8.56m
Sharon Grierson B B 2nd2nd 6.79m
Discus
Sharon Grierson A A 5th5th 14.37m
Robyn McDowall B B 4th4th 11.87m
Senior Men
100m
Shawn Wright A A 3rd3rd 11.93
Ian Hardacre B B 4th4th 12.85
400m
Shawn Wright A A 1st1st 49.41
Ian Hardacre B B 2nd2nd 55.07
800m
Ryan White A A 7th7th 2:27.97
4x400m Relay
Calum McLean  4th4th 3:45.20
Andrew Mitchell
Ian Hardacre
Shawn Wright
High Jump
Shawn Wright A A 4th4th 1.65m
Ian Hardacre B B 2nd2nd 1.30m
Shot Put
Alistair Dalgleish A A 7th7th 7.13m
Gary Leek B B 4th4th 6.57m
Javelin
Shawn Wright A A 6th6th 29.17m
Alistair Dalgleish B B 5th5th 21.54m
Masters Women
100m
Yvonne Crilly A A 2nd2nd 15.63
Sue McDowall B B 2nd2nd 17.77
800m
Yvonne Crilly A A 1st1st 2:37.26
Sue McDowall B B 2nd2nd 3:10.79
3000m
Yvonne Crilly A A 1st1st 11:24.91
Masters Men
100m
Gary Leek A A 3rd3rd 13.96
800m
Ewan Calvert A A 2nd2nd 2:20.61
More Results