Livingston Athletic Club Livingston Athletic Club

Central & South of Scotland Athletic League - Div 1
Sun 12 May 2013Sunday 12 May 2013

Name   Round Pos Perf Wind
U11 Girls
80m
Georgia Stove B B 3rd3rd 13.13
Isla Calvert B B 6th6th 13.53
600m
Isla Calvert A A 3rd3rd 2:04.81
Long Jump
Isla Calvert A A 7th7th 2.83m
Georgia Stove B B 6th6th 2.12m
U11 Boys
80m
Fraser Morris A A 3rd3rd 12.11
Fraser MacNeill B B 6th6th 13.35
600m
Fraser Morris A A 1st1st 1:57.27
Adam Rayer B B 3rd3rd 2:06.65
Long Jump
Fraser MacNeill A A 5th5th 3.30m
Adam Rayer B B 4th4th 2.83m
U13 Girls
100m
Tia Henry A A 1st1st 14.09
Rebecca Calder B B 4th4th 15.31
800m
Sarah Calvert A A 2nd2nd 2:35.40
Rachel Gibb B B 5th5th 2:53.47
4x100m Relay
Tia Henry  4th4th 61.06
Sarah Wilson
Alexandra Dundas
Rebecca Calder
High Jump
Tia Henry A A 2nd2nd 1.25m
Rebecca Calder B B 6th6th 1.00m
Long Jump
Alexandra Dundas A A 7th7th 3.02m
Sarah Wilson B B 6th6th 3.00m
Javelin
Alex White A A 5th5th 8.21m
Sarah Calvert B B 5th5th 6.19m
U13 Boys
100m
Jamie Stove A A 4th4th 14.58
Harrison Spence B B 3rd3rd 14.20
800m
Aidan Brady A A 7th7th 2:41.32
Arron Black B B 5th5th 2:50.08
4x100m Relay
Harrison Spence  6th6th 60.76
Aidan Brady
Jamie Stove
Arron Black
Long Jump
Aidan Brady A A 8th8th 3.31m
Jamie Stove B B 5th5th 2.98m
Shot Put
Harrison Spence A A 6th6th 4.94m
Jamie Stove B B 5th5th 4.21m
Javelin
Arron Black A A 8th8th 8.72m
Aidan Brady B B 6th6th 5.71m
U15 Girls
100m
Hazel Shanley A A 1st1st 13.46
Robyn Fairley B B 1st1st 13.48
800m
Hannah Mairs A A 7th7th 2:38.11
Chloe McAlear B B 5th5th 2:41.99
4x100m Relay
Hazel Shanley  2nd2nd 53.70
Taygan Henry
Robyn Fairley
Sydney Nicholson
High Jump
Taygan Henry A A 4th4th 1.35m
Hazel Shanley B B 5th5th 1.20m
Long Jump
Taygan Henry A A 4th4th 4.42m
Sydney Nicholson B B 5th5th 3.66m
Javelin
Sydney Nicholson A A 8th8th 10.14m
Chloe McAlear B B 6th6th 9.90m
U15 Boys
100m
Ewan Ballantyne A A 6th6th 12.78
Oliver Threlfall B B 3rd3rd 13.59
800m
Oliver Threlfall A A 7th7th 2:31.58
Nathan Campbell B B 5th5th 2:36.13
4x100m Relay
Oliver Threlfall  6th6th 56.86
Ewan Ballantyne
Fraser McLean
Nathan Campbell
Shot Put
Ewan Ballantyne A A 6th6th 6.50m
Fraser McLean B B 5th5th 6.23m
Javelin
Fraser McLean A A 7th7th 10.51m
Nathan Campbell B B 6th6th 4.05m
Discus
Fraser McLean A A 6th6th 15.01m
Nathan Campbell B B 5th5th 11.02m
U17 Women
100m
Alice More A A 7th7th 15.63
Morna Horn B B 7th7th 15.45
300m
Chloe French A A 4th4th 45.14
Zoe Yule B B 5th5th 48.29
800m
Audrey Shanks-Rubinos A A 7th7th 2:50.55
Alice More B B 4th4th 3:15.43
4x100m Relay
Chloe French  6th6th 59.66
Morna Horn
Alice More
Audrey Shanks-Rubinos
High Jump
Chloe French A A 3rd3rd 1.20m
Long Jump
Chloe French A A 5th5th 3.49m
Morna Horn B B 5th5th 3.14m
Javelin
Morna Horn A A 7th7th 10.50m
U17 Men
100m
Grant Kirkwood A A 3rd3rd 12.46
400m
Andrew Mitchell A A 2nd2nd 54.08
Alastair White B B 5th5th 66.20
800m
Andrew Mitchell A A 2nd2nd 2:05.49
High Jump
Grant Kirkwood A A 3rd3rd 1.45m
Alastair White B B 2nd2nd 1.40m
Shot Put
Andrew Mitchell A A 3rd3rd 6.60m
Discus
Grant Kirkwood A A 2nd2nd 20.88m
Alastair White B B 3rd3rd 10.37m
Senior Women
100m
Eileen Hulse A A 5th5th 14.50
Anna McPhillips B B 3rd3rd 15.23
400m
Eileen Hulse A A 4th4th 70.01
Patty Kosciuk B B 2nd2nd 81.68
800m
Eileen Hulse A A 3rd3rd 3:15.69
4x100m Relay
Anna McPhillips  4th4th 60.47
Sharon Grierson
Patty Kosciuk
Eileen Hulse
High Jump
Anna McPhillips A A 2nd2nd 1.15m
Shot Put
Sharon Grierson A A 4th4th 5.74m
Anna McPhillips B B 4th4th 5.70m
Javelin
Patty Kosciuk A A 2nd2nd 20.37m
Sharon Grierson B B 3rd3rd 14.79m
Senior Men
100m
Ryan White A A 8th8th 14.53
Alistair Dalgleish B B 3rd3rd 12.26
400m
Shawn Wright A A 4th4th 50.94
Alistair Dalgleish B B 2nd2nd 54.82
800m
Alistair Dalgleish A A 6th6th 2:20.43
Ryan White B B 3rd3rd 2:44.34
3000m
Ryan White A A 6th6th 12:13.62
4x100m Relay
Alistair Dalgleish  4th4th 51.65
Ryan White
Shawn Wright
Gary Leek
Long Jump
Shawn Wright A A 3rd3rd 5.62m
Alistair Dalgleish B B 6th6th 3.04m
Triple Jump
Shawn Wright A A 2nd2nd 11.51m
Alistair Dalgleish B B 3rd3rd 9.35m
Shot Put
Gary Leek A A 7th7th 6.61m
Alistair Dalgleish B B 4th4th 6.15m
Masters Women
100m
Yvonne Crilly A A 4th4th 14.75
800m
Yvonne Crilly A A 1st1st 2:38.97
Masters Men
100m
Gary Leek A A 5th5th 13.94
More Results