Livingston Athletic Club Livingston Athletic Club

Central & South of Scotland Athletic League - Div 1
Sun 31 Aug 2014Sunday 31 August 2014

Name   Round Pos Perf Wind
U11 Girls
80m
Sophie Ure A A 5th5th 13.2
Erin Cameron B B 5th5th 13.8
600m
Charlie Maree Nolan A A 2nd2nd 2:00.8
Erin Cameron B B 7th7th 2:35.4
4x100m Relay
Sophie Ure  6th6th 69.3
Erin Cameron
Charlie Maree Nolan
Lucy Boules
Long Jump
Charlie Maree Nolan A A 4th4th 3.37m
Sophie Ure B B 4th4th 2.75m
U11 Boys
80m
Geosyl Okocha A A 3rd3rd 12.7
Robin Threlfall B B 8th8th 15.0
600m
Elliot Frame A A 5th5th 2:02.1
Harrison Sloan B B 7th7th 2:26.1
4x100m Relay
Harrison Sloan  6th6th 69.6
Geosyl Okocha
Elliot Frame
Robin Threlfall
Long Jump
Geosyl Okocha A A 5th5th 3.28m
Elliot Frame B B 6th6th 2.85m
U13 Girls
100m
Rebecca Calder A A 3rd3rd 14.5
Alix Fairley B B 2nd2nd 15.2
800m
Isla Calvert A A 4th4th 2:35.1
Rachel Gibb B B 3rd3rd 2:43.4
4x100m Relay
Rebecca Calder  5th5th 61.9
Sophie Duck
Emmie Meechan
Rachel Gibb
Long Jump
Rebecca Calder A A 2nd2nd 4.21m
Sophie Duck B B 2nd2nd 3.90m
Shot Put
Alix Fairley A A 3rd3rd 6.40m
Emmie Meechan B B 4th4th 4.59m
Javelin
Alex White A A 5th5th 11.45m
Anna Scott B B 5th5th 7.90m
U13 Boys
100m
Matthew Boules A A 4th4th 14.6
Fraser Morris B B 1st1st 14.2
800m
Aidan Brady A A 1st1st 2:28.0
Alastair Marshall B B 2nd2nd 2:49.1
4x100m Relay
Aidan Brady  5th5th 60.2
Fraser Morris
Matthew Boules
Arron Black
High Jump
Aidan Brady A A 3rd3rd 1.30m
Fraser Morris B B 5th5th 1.15m
Shot Put
Matthew Boules A A 2nd2nd 6.38m
Arron Black B B 6th6th 4.58m
Javelin
Alastair Marshall A A 8th8th 11.73m
Arron Black B B 4th4th 9.47m
U15 Girls
100m
Robyn Fairley A A 2nd2nd 13.3
Chloe McAlear B B 3rd3rd 13.8
800m
Sarah Calvert A A 4th4th 2:24.2
Hannah Mairs B B 2nd2nd 2:41.6
4x100m Relay
Robyn Fairley  4th4th 54.3
Chloe McAlear
Taylor-Marie Leek
Tia Henry
Long Jump
Sarah Calvert A A 6th6th 4.12m
Tia Henry B B 5th5th 4.04m
Shot Put
Tia Henry A A 5th5th 7.58m
Taylor-Marie Leek B B 7th7th 5.84m
Discus
Chloe McAlear A A 1st1st 18.26m
Heather Scott B B 7th7th 10.59m
U15 Boys
100m
Harrison Spence A A 5th5th 13.5
David Threlfall B B 7th7th 13.7
400m
Ewan Ballantyne A A 2nd2nd 56.1
Joseph Kelly B B 4th4th 64.3
4x100m Relay
Ewan Ballantyne  4th4th 52.2
Joseph Kelly
Harrison Spence
David Threlfall
High Jump
Ewan Ballantyne A A 2nd2nd 1.60m
David Threlfall B B 3rd3rd 1.35m
Long Jump
David Threlfall A A 7th7th 4.29m
Harrison Spence B B 5th5th 4.12m
Shot Put
Ewan Ballantyne A A 8th8th 6.85m
Joseph Kelly B B 5th5th 6.78m
U17 Women
100m
Sydney Nicholson A A 4th4th 13.8
Morna Horn B B 7th7th 15.2
300m
Taygan Henry A A 3rd3rd 44.8
Sydney Nicholson B B 1st1st 46.4
4x100m Relay
Taygan Henry  4th4th 57.6
Sydney Nicholson
Morna Horn
High Jump
Taygan Henry A A 4th4th 1.40m
Shot Put
Taygan Henry A A 2nd2nd 8.70m
Morna Horn B B 4th4th 5.95m
Javelin
Morna Horn A A 4th4th 13.67m
Sydney Nicholson B B 3rd3rd 9.96m
U17 Men
100m
Oliver Threlfall A A 8th8th 13.6
Ben Scott B B 7th7th 13.7
400m
Alastair White A A 6th6th 57.4
Fraser McLean B B 6th6th 70.5
800m
Alastair White A A 6th6th 2:19.2
Oliver Threlfall B B 6th6th 2:31.8
High Jump
Aidan McCusker A A 2nd2nd 1.65m
Ben Scott B B 1st1st 1.60m
Long Jump
Oliver Threlfall A A 7th7th 4.36m
Fraser McLean B B 5th5th 3.21m
Javelin
Ben Scott A A 8th8th 4.12m
Senior Women
100m
Hazel Shanley A A 2nd2nd 13.7
Eileen Hulse B B 5th5th 14.4
400m
Audrey Shanks-Rubinos A A 4th4th 67.5
Robyn McDowall B B 3rd3rd 68.8
800m
Audrey Shanks-Rubinos A A 2nd2nd 2:51.2
Robyn McDowall B B 2nd2nd 2:53.5
3000m
Robyn McDowall A A 5th5th 12:35.3
4x400m Relay
Robyn McDowall  2nd2nd 4:36.4
Audrey Shanks-Rubinos
Hazel Shanley
Eileen Hulse
Triple Jump
Eileen Hulse A A 3rd3rd 9.52m
Hazel Shanley B B 1st1st 9.34m
Discus
Eileen Hulse A A 3rd3rd 18.03m
Robyn McDowall B B 4th4th 11.66m
Senior Men
100m
Shawn Wright A A 4th4th 12.3
Ian Hardacre B B 3rd3rd 12.1
400m
Shawn Wright A A 3rd3rd 50.7
Ian Hardacre B B 1st1st 51.9
800m
Ryan White   2:25.5
Matthew White A A 1st1st 1:57.7
Andrew Mitchell B B 1st1st 2:06.2
4x400m Relay
Shawn Wright  1st1st 3:30.5
Andrew Mitchell
Ian Hardacre
Matthew White
High Jump
Shawn Wright A A 3rd3rd 1.65m
Grant Kirkwood B B 2nd2nd 1.40m
Shot Put
Stephen Leek A A 4th4th 8.66m
John McOmish B B 1st1st 8.09m
Javelin
Stephen Leek A A 1st1st 38.69m
Grant Kirkwood B B 1st1st 32.07m
Masters Women
100m
Sue McDowall A A 3rd3rd 17.8
800m
Sue McDowall A A 3rd3rd 3:32.8
3000m
Sue McDowall A A 5th5th 16:13.6
Masters Men
100m
Gary Leek A A 5th5th 13.8
Downloads